Přejdi do sekce : K klubové A tým M mládež U16 Ž ženy E E-shop

AC Sparta Praha ročník 2003

Zobrazit celý seznam

Mgr. Jan Kopáňko

hlavní trenér ročníku 2003
Tel.: +420 777 690 925
E-mail: koprs@seznam.cz
             kopanko@sparta.cz

 

Michal Hladík

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 605 227 129
E-mail: mysak.hladik@seznam.cz

 

Martin Vais

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 602 539 519
E-mail: vais@italinox.cz

 

Jméno: Email:

TU Budapest U11

Výsledek: 7.místo
Datum: 19:8.2012

O víkendu jsme úspěšně odehráli náročný a kvalitně obsazený zahraniční turnaj v Budapešti pro ročník 2002.

Nominace: Ulrich, Sviták, Alijagič, Zentrich, Beránek, Vydra, Kabongo, Razetto, Kaštánek, Boček, Mareš, Veliký
Branky: Ulrich, Zentrich, Boček, Veliký, Mareš, Razetto 2x, Kabongo 3x, Vydra 4x, Kaštánek 5x


V základní skupině jsme se střetli s celky Brašov (2:1), FC Budapešť (1:2) a Fulham (3:0). Úvodní zápas s Brašovem jsme začali zbytečně nervózně, ale nakonec jsme soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili. Ve druhém utkání byli zpočátku lepší domácí, kteří hýřili větším pohybem a aktivitou. Také se zaslouženě dostali do vedení. Nám se podařilo vyrovnat, ale nakonec se z vítězství radovali domácí. V posledním utkání skupiny jsme jednozačně, k překvapení všech diváků i trenérů, přehráli anglický Fulham a zajistili si první místo v základní skupině a postup do další, kde nás čekal Slovan Bratislava (1:0), FA Bratislava (3:0) a RFC Cluj (2:2). V zápasech s týmy z Bratislavy jsme byli úspěšnější a potvrdili vyšší kvalitu. V posledním utkání v zápase o postup do čtvrtfinále jsme opět na začátku tahali za kratší provaz, Cluj nás přehrávala lepším pohybem i fotbalovostí a zaslouženě se dostala do dvoubrankového vedení, které se nám však zlepšenou hrou podařilo nejprve snížit a těsně před závěrečným hvizdem jsme dokonce vyrovnali a odsunuli tak Cluj na nepostupovou třetí příčku.

Do čtvrtfinále jsme tedy postoupili opět z 1.místa ve skupině a "odměnou" nám byl nejlepší tým turnaje FC Zbrojovka Brno, který nastřílel v předchozích dvou skupinách přes 20 branek. Brno bylo lepším celkem, vytvořilo si více brankových příležitostí a zaslouženě zvítězilo 1:0. My jsme ale také měli náznaky šancí a chybělo nám jen málo ke vstřelení branky.  

V dalším zápase, opět s FA Bratislava, se možná projevilo zklamání z nepostupu nebo i únava z náročných zápasů. Protože to byl jediný zápas, kdy jsme naprosto upustili od "naší" hry, přizpůsobili se nefotbalovosti soupeře, který nás pak trestal z každé šance a vždy když se dostal do vedení, rezignoval na aktivitu a více se věnoval zakopávání míčů a zdržování hry. My jsme vždy jen dotahovali, ale když jsme v poslední minutě neproměnili ani tu nejvyloženější šanci tváří v tvář brankáři, skončil zápas naší prohrou 3:4.

V zápase o sedmé místo jsme pak, i díky návratu k aktivní hře po zemi, nedali šanci soupeři ze Slovenska, týmu Matejka kinder, a jednoznačně ho přehráli s konečným výsledkem 4:1.

Kluci určitě zaslouží pochvalu za předvedené výkony proti o rok starším a hlavně kvalitním soupeřům. Na tomto turnaji nebereme v vůbec potaz konečné umístění, ale výkony, které u téměř všech hráčů byly na velmi vysoké úrovni.  

CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ:
1. Zbrojovka Brno
2. Rapid Vídeň
3. FC Budapešť
........................
7. AC Sparta Praha
.............
15. SK Sigma Olomouc
16. Videoton 

JV