Jméno: Email:

Zimní liga+ PU

AC Sparta Praha- FK Kolín 3:3 (1:2)
Nominace: Ulrich, Alijagič, Beránek, Kabongo, Kaštánek, Mareš D., Razetto, Rubín, Sviták, Zentrich, Michl

V minulých utkáních jsme kluky pochválili za velmi dobré výkony. Tentokrát to však byl z naší strany nepovedený zápas. Hráli jsme prvních pět minut, během kterých jsme stačili zahodit asi tři obrovské šance. I tak jsme se ale dostali do vedení a zřejmě si mysleli, že se soupeř porazí sám. Vytratilo se nám ze hry všechno, co nás zdobilo v minulých utkáních. Chaos při obsazování hráčů, špatný pohyb po hřišti a statický výkon přinesly ještě do poločasu obrat. Nejprve jsme úplně vypustili útočníka soupeře a ten srovnal. Na 1:2 jsme inkasovali po nedůrazném souboji a střele ze střední vzdálenosti, které skončila pod břevnem naší branky. My jsme pak asi pětkrát nesmyslně chtěli střílet bez přípravy a ještě těsně před obráncem soupeře a nebyli jsme schopni si dvakrát přihrát.
O poločase jsme klukům důkladně promluvili do duše a na začátku druhého poločasu to bylo znát. Byli jsme neustále v pohybu, hráli jednoduše a to nám přineslo obrat na 3:2. Pak ale naše hra opět upadla do podprůměru a po dalším nedůrazném souboji a další střele ze střední vzdálenosti jsme znovu snadno inkasovali na 3:3. V samotném závěru jsme byli ještě v obrovské šanci, kterou jsme neproměnili a tak sotva průměrný soupeř vybojoval bod.

AC Sparta Praha- Dukla Jižní Město 3:3 (1:0)
Nominace: Kořán, Beránek, Rubín, Alijagič, Razetto, Kadlec, Mareš Š., Boček, Lisý, Molodcii, Nguyen

Zápas se stejným výsledkem jako proti Kolínu, ovšem s absolutně jiným výkonem našich kluků.
Nastoupili jsme proti klukům ročníku 2001 a 2002. Kluci dopředu věděli, že musí hrát míč rychle od nohy a ne svádět souboje s mnohdy o dvě hlavy vyššími a o polovinu těžšími hráči soupeře. K tomu bylo třeba maximálního nasazení a důrazu v osobních soubojích. To vše se nám dařilo plnit. Předvedli jsme hodně pěkných akcí, které volaly po gólu a v poločase jsme zaslouženě vedli 1:0.
Ve druhém poločase se nám ještě podařilo navýšit skóre na 3:1. Hráli jsme neustále aktivně, ale s přibývajícím časem nás soupeř fyzicky přehrával a podařilo se mu stav srovnat během naší hluché pasáže, kdy jsme nedokázali udržet míč a soupeř nás v rozhodujících momentech přetlačil. Přesto jsme to byli my, kdo mohl v samotném závěru vyrovnat, ale trefili jsme pouze tyč a odražený míč se nám do prázdné branky dostat nepodařilo. Přesto je třeba kluky pochválit za vzorný přístup k zápasu, nasazení a předvedenou hru.