Přejdi do sekce : K klubové A tým M mládež U16 Ž ženy E E-shop

AC Sparta Praha ročník 2003

Zobrazit celý seznam

Mgr. Jan Kopáňko

hlavní trenér ročníku 2003
Tel.: +420 777 690 925
E-mail: koprs@seznam.cz
             kopanko@sparta.cz

 

Michal Hladík

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 605 227 129
E-mail: mysak.hladik@seznam.cz

 

Martin Vais

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 602 539 519
E-mail: vais@italinox.cz

 

Jméno: Email:

Velký úspěch v Gilchingu

Ve čtvrtek, 21.11., jsme jako vítězové celorepublikového finále E.On Junior Cupu odjeli společně s poraženým finalistou, SK Slavii Praha, na velký mezinárodní turnaj v německém Gilchingu.
Sobota pro nás znamenala 6 utkání ve skupině, ve kterých jsme předváděli výborné výkony a všechny soupeře přehrávali. Po lehce nervózním začátku jsme v úvodním zápase porazili jasně Gilching 6:0. Další vítězství jsme si pak připsali nad Hannoverem 96 (3:0), švýcarskou Basilejí (2:0), Grobenzellem (4:0) a rakouským Sturmem Graz (2:0). Jedinou kaňkou na našich sobotních výkonech byla prohra s Kaiserslauternem (1:0). Soupeře jsme pustili do jediné šance a sami zahodili vyložené příležitosti a ještě nastřelili spojnici. Za sobotní výkony přesto musíme kluky pochválit. Přestože jsme se, na rozdíl od jiných soupeřů, nijak zvlášť na turnaj a jeho specifika nepřipravovali, dokázali kluci vymyslet spoustu nádhrených, ale i chytrých kombinací a ve všech utkáních jsme byli lepším týmem.
V neděli jsme dohrávali skupinu proti 2 adeptům na postup. V prvním zápase se Stuttgartem Kickers jsme byli v úvodu aktivnější, vytvořili si šance, ale postupem času se hra vyrovnala a utkání skončilo bez branek. Stejný výsledek měl i duel s Mnichovem 1860 a tak jsme postoupili ze skupiny z 1.místa. Postup byl zasloužený i proto, že jsme dokázali vstřelit nejvíce (17) branek ve skupině a inkasovali nejméně (1) gólů ze všech týmů na turnaji!
Semifinále proti Leverkusenu, který vládl ve druhé skupině společně s VfB Stuttgart, jsme začali výborně, soupeře přehrávali a dostali se do zaslouženého dvoubrankového vedení, necelé tři minuty před koncem však Bayer po špatně odehraném míči pěknou střelou snížil a v samotném závěru dokonce po závaru před naší brankou vyrovnal. Šlo se do pokutových kopů, kde naši kluci prokázali neuvěřitelně pevné nervy a proměnili všech pět pokusů. Filip pokaždé směr penalt soupeře vystihl a ve čtvrté sérii dokonce jednu chytil. Radost z postupu do finále byla velká.  
Finálové utkání proti VfB Stuttgart jsme nezačali dobře a brzy prohrávali. Kluci se však nenechali zaskočit, soupeře dostali pod tlak a otočili na 2:1. Pak jsme si ale dali nešťastný vlastní gól, při snaze odkopnout míč- 2:2. Měli jsme další šance, ale byl to útočník Stuttgartu, který využil kratičkou chvilku kdy byl špatně obsazen, napálil odražený míč na bránu a námi sražená střela si našla cestu do sítě- 2:3. Toto byla rozhodující branka finále, ale nemusela být zdaleka poslední. Klukům se totiž třetí branku podařilo vstřelit také, po nádherné přihrávce přes celé hřiště, ale bohužel rozhodčí gól neuznal, zřejmě pro zavazování tkaniček. Další sporný moment pak nastal v samotném závěru utkání, kdy brankář Stuttgartu chytil míč do ruky evidentně mimo vymezený prostor (což si můžeme prohlédnout i na oficiálním videu z finále). Celá hala bouřila, ale píšťalka sudího bohužel zůstala němá.
Druhé místo v jednom z největších turnajů v Německu je obrovským úspěchem Sparty a kluci zaslouží velikou pochvalu za reprezentaci klubu a výborné výkony ve všech utkáních. Přesto prohrané finále mrzí o to víc, že vyhrál spíše šťastnější, než lepší tým. Musíme určitě poděkovat i úžasně fandícím rodičům, kteří nás po oba dny neuvěřitelně povzbuzovali a dohnali až do finále.
Nominace: Ulrich, Alijagič, Beránek, Mareš, Zentrich, Kaštánek, Kabongo, Boček, Vydra

CELKOVÉ POŘADÍ:
1. VfB Stuttgart
2. AC SPARTA PRAHA
3. Bayer 04 Leverkusen
4. Stuttgart Kickers
5. FC Luzern
6. Mnichov 1860
7. FC Basilej
8. Red Bull Salzburg
9. SK Slavia Praha
10. Sturm Graz
11. Regensburg
12. Hannover 96
13. 1. FC Norimberk
14. 1. FC Kaiserslautern
15. Grobenzell
16. FC Bayern Mnichov
17.+ 18. Gilching 1, 2