E-mail: vais@italinox.cz

Jméno: Email:

Sobota Varšava

Sparta- DTFS (výběr hráčů Brno, Hradec Kr., Slavia, ...) 1:1
Úvodní zápas byl z naší strany nervózní, kazili jsme jednoduché přihrávky, ale soupeře jsme i tak dostávali pod tlak, který vyústil ve vedoucí branku. Místo abychom ale přidali druhou, inkasovali jsme po hrubé taktické chybě, kdy se nám obránci včas nepřesunuli do správného prostoru a soupeř vytěžil z minima maximum.

Sparta- Hertha Berlin 1:6
Utkání musíme i přes výsledek, který neodpovídá průběhu na hřišti, hodnotit pozitivně. Prvních 5 minut jsme si zvykali na hru soupeře, pak jsme se zlepšili především v rychlém napadání, získávali spoustu míčů, zaslouženě vyrovnali a vytvořili si minimálně pět obrovských šancí ke vstřelení vedoucí branky. K tomu jsme 2x nastřelili tyč. Soupeř nás ale z brejku opět portestal a nakonec přidal i další góly, když byl, na rozdíl od nás, velmi efektivní v zakončení a dokázal proměnit téměř každou brankovou příležitost. Utkání vyrovnané na šance tak nakonec výsledkově vyznělo jednoznačně pro soupeře.

Sparta- Tottenham 1:2
Pokud byla Hertha střelecky efektivní, Tottenham byl v efektivitě nepřekonatelný. Pokud my jsme zahodili v minulém utkání několik jasných příležitostí, s Tottenhamem jsme se stali v zahazování šancí přeborníky. Během prvních 5 minut jsme měli minimálně 4 jasné gólové šance a ve stejném duchu pokračoval zápas až do konce. Tottenham se během celých 20 minut dostal k naší brance jen asi třikrát. Přičemž se přibližně v polovině utkání dosatal do vedení výystavní střelou, téměř z poloviny hřiště, do šibenice. My jsme pokračovali dál ve velmi dobré hře, ale bohužel i v zahazování šancí. Vyrovant se nám podařilo až ze situace 2 naši hráči proti brankáři. Bohužel jsme se do takovéto šance dostali během zápasu několikrát, ale neúspěšně. V závěrečných sekundách hry pak přišel trest za nevyužité příležitosti. Sparta kope roh, všichni hráči se nesprávně natlačí na roh (vždy je určen jeden, který hru zajišťuje), soupeř nechává na polovině hřiště útočníka, ke kterému se míč odrazí a po samostatném nájezdu inkasujeme na 1:2. Už ani neroozherajeme a končíme 4.ve skupině.

Hodnocení je tedy rozpačité. Na jedné straně velké a neustále se opakující chyby v obraně, ze kterých na mezinárodní úrovni okamžitě inkasujeme branky. Na straně druhé slušná hra, v posledním utkání dokonce herní dominance. To vše však kazí proměňování šancí, což spoluvytváří celkový herní projev a měla by to být třešnička na dortu dobrého herního výkonu.