E-mail: vais@italinox.cz

Jméno: Email:

Neděle Varšava

Čtvrtfinále: Sparta- Fulham 3:0 (2:0)
Na utkání jsme se pečlivě připravovali, na soupeře, vítěze skupiny A, jsme doslova vlítli, nenechali mu jediný kousíček místa na hřišti a po nádherné střele se zaslouženě ujali vedení. Dál jsme Fulham přehrávali, svou aktivituou si vytvářeli šance a podařilo se nám zvýšit na 2:0. Ještě těsně před koncem poločasu jsme nevyužili jasnou příležitost, když jsme při samostatném nájezdu trefili jen brankáře soupeře. Ve druhém poločase (vyřazovací část se hrála 2x 8min) jsme dál kontrolovali hru a přidali i třetí branku, po chytře zahrané standardní situaci. Po této brance již bylo o vítězi utkání definitivně rozhodnuto.

Semifinále: Sparta- Legia Varšava 0:0 (3:2 na pokutové kopy)
Domácí tým hnali do finále fanoušci, které však po většinu zápasu přehlušili naši skvěle fandící rodiče, společně s dětmi s Českoněmecké fotbalové školy. Celé utkání se odehrávalo na polovině domácích a náš brankář neměl za celý zápas jediný zákrok. V samotném závěru prvního poločasu se nám podařilo dokonce vstřelit branku, která však z námi nepochopitelných důvodů (konec poločasu, který však rozhodčí signalizoval až po té, co byla uznána branka) nebyla uznána. Ve druhém poločase byl průběh stejný, ovšem velkou šanci jsme si vytvořili až v samotném závěru. Brankář střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil na rohm který už jsme však nemohli zahrát a tak došlo na penalty. V rozhodujícím okamžiku jednu z nich vytlačil David očima těsně vedle a vzápětí Filip rukama na tyč a ven z branky. Bylo rozhodnuto a Sparta šla zaslouženě do finále.

Finále: Sparta- Hertha Berlin 0:2 (0:0)
Finále přineslo velmi pěkný fotbal, žádný z týmu se neuchýlil ke zbytečným nakopávaným míčům, ale oba se chtěli prosadit svou typickou hrou. První poločas mnoho šancí nenabídl, přesto jsme tu největší spálili my, když jsme mohli postupovat sami na brankáře, ale místo zakončení jsme ještě špatně zvolili přihrávku na dobře obsazeného spoluhráče. V poločase druhém byl obraz hry opět vyrovnaný, my jsme však po ojedinělé chybě (zapoměli jsme na okamžik obsadit jediného volného hráče a vrátit se s ním) po bleskovém protiútoku inkasovali. Při snaze o vyrovnání pak soupeř udeřil do naší otevřené obrany ještě jednou a definitivně tak potvrdil své vítězství v turnaji.

Kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru, ke kterým dnes přidali i mnohem lepší zakončení, než v utkáních základní skupiny. Jsme moc rádi, že se po oba dva dny dokázali prezentovat velmi pěknými a kvalitními výkony proti špičkovým evropským týmům. Celkové 2.místo je velkým úspěchem v tak velké konkurenci.

Marek Beránek byl dokonce zvolen do ALL STAR TEAMu celého turnaje.

V neposlední řadě musíme poděkovat fanouškům (tatínkům), kteří na nás po včerejším výsledcích (ne výkonech) nezanevřeli a dnes vytvořili opět skvělou fotbalovou kulisu. Děkujeme!

Organizace: po turnaji jsme s klukama krátce prošli město, zavítali do velkého obchodního střediska, kde budeme trávit čas před odjezdem vlaku. Příjezd do Prahy je naplánován po půl osmé ráno.