Přejdi do sekce : K klubové A tým M mládež U16 Ž ženy E E-shop

AC Sparta Praha ročník 2003

Zobrazit celý seznam

Mgr. Jan Kopáňko

hlavní trenér ročníku 2003
Tel.: +420 777 690 925
E-mail: koprs@seznam.cz
             kopanko@sparta.cz

 

Michal Hladík

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 605 227 129
E-mail: mysak.hladik@seznam.cz

 

Martin Vais

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 602 539 519
E-mail: vais@italinox.cz

 

Jméno: Email:

Hodnocení Vítkovice

Nominace: Kořán, Ulrich, Alijagič, Blažek, Boček, Molodcii, Zentrich, Mareš Š., Rubín, Beránek, Mareš D., Petržilka, Kaštánek, Michl, Pařízek, Razetto

Na turnaji jsme po delší době rozložili síly na dva hrající týmy a na kvalitě naší hry to bylo zpočátku znát.
Bílá Sparta začala výhrou s Prostějovem, ale výkon byl teprve rozkoukávající. Druhé utkání se Znojmem bylo z naší strany nejslabší ve skupině a tak jsme se museli spokojit jen s bodem. O mnoho lepší to bylo z naší strany proti domácím Vítkovicím a Sigmě Olomouc. Po těchto dvou výhrách jsme byli blízko postupu a to se projevilo v posledním zápase s Opavou, kdy jsme začali hodně nesoustředěně a pak museli dohánět a otáčet skóre, což nás stálo zbytečně sil. Ve čtvrtfinále jsme pouze remizovali s Brnem, když si oba týmy vytvořily dostatek šancí ke vstřelení vítězné branky a nakonec jsme bohužel smolně vypadli na pokutové kopy. V tomto utkání se již začala projevovat na našich hráčích únava a síly rychle ubývaly. Naplno se to ukázalo v zápase s Prostějovem, kdy jsme rychle prohrávali a soupeř byl mnohem pohyblivější a rychlejší. Za stavu 0:2 se nám podařilo snížit a do konce zápasu jsme byli lepším týmem. Bohužel se stav nezměnil a tak jsme se o konečné 7.místo utkali s Kladnem, které jsme jasně přehráli 3:0.
Kluci za předvedené výkony zaslouží pochvalu, protože všichni odehráli na hranici svých fyzických možností. Poslední utkání jsme pak odehráli téměř bez střídání. Těší nás, že celý turnaj zvládli i naši rekonvalescenti. Všechny tyto aspekty jsou pozitivem do další práce, nehledě na konečné umístění. 

Výsledky „BÍLÁ“:
Prostějov 3:2, Znojmo 1:1, Sigma Olomouc 2:0, MFK Vítkovice 4:0, SFC Opava 3:1,
Čtvrtfinále: Sparta Brno 1:1 (1:2 p.k.)
O 5.- 8.místo:
Prostějov 1:2
O 7.místo:
Kladno 3:0

Rudí začali turnaj ještě hůř a překvapivě prohráli s pouze průměrnou Karvinou. Ve všech ostatních zápasech jsme soupeře přehrávali a bylo to doslova na jednu branku. Ovšem díky žalostnému zakončení jsme překvapivě prohráli s Banskou Bystricí, která nám z jediné své šance vstřelila vítěznou branku. V závěrečném utkání skupiny jsme museli porazit Prostějov a vstřelit mu minimálně tři branky, abychom postoupili dál. Soupeř všechna svá utkání ve skupině vyhrál a inkasoval pouhé tři branky. My jsme se však do zápasu vtrhli a brzy se dostali do vedení. Soupeř sice vyrovnal, ale my jsme si dál vytvářeli gólové šance a nakonec zaslouženě zvítězili 3:1. Tento výsledek nás poslal do čtvrtfinále proti fyzicky i fotbalově velmi silnému Hradci, který střídal dvě šestky. Začali jsme velmi dobře a zaslouženě vedli. Síly nám rychle ubývaly, ale přesto jsme ještě 4minuty před koncem vedli. Pak jsme ovšem udělali dvě chyby v obraně a za minutu se Hradci podařilo utkání otočit. My jsme ještě stihli vyrovnat, ale na pokutové kopy jsme stejně jako Bílá Sparta prohráli. V dalším zápase poražených čtvrtfinalistů s přehledem zdolali Kladno a po remíze s Prostějovem jsme se po penaltách umístili na konečné 5.pozici.
Kluci za předvedené výkony zaslouží pochvalu, protože si stejně jako „Bílá Sparta“ sáhli až na dno svých fyzických sil.  Mrzet nás může pouze velké množství neproměněných šancí.

Celkově jsme odehráli dobrý turnaj a mohli jsme si zároveň ověřit sílu našeho týmu, která byla, na rozdíl od předchozích turnajů, rozdělena do dvou družstev. Společně s absencí některých hráčů, si kluci museli opravdu hrábnout na dno sil a měli ukázat své fotbalové dovednosti i myšlení pod tlakem velké únavy. Někteří z nich to zvládli dobře, jiní hůř. 

Výsledky „RUDÁ“:
FC Baník Ostrava 2:1, Bánská Bystrica 0:1, Prostějov 3:1, Hradec nad Moravicí 4:0, MFK Karviná 1:2
Čtvrtfinále: Hradec Králové 2:2 (2:3 p.k.),
O 5.- 8.místo:
SK Kladno 4:2,
O 5.místo:
Prostějov 1:1 (2:1 p.k.)