Přejdi do sekce : K klubové A tým M mládež U16 Ž ženy E E-shop

AC Sparta Praha ročník 2003

Zobrazit celý seznam

Mgr. Jan Kopáňko

hlavní trenér ročníku 2003
Tel.: +420 777 690 925
E-mail: koprs@seznam.cz
             kopanko@sparta.cz

 

Michal Hladík

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 605 227 129
E-mail: mysak.hladik@seznam.cz

 

Martin Vais

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 602 539 519
E-mail: vais@italinox.cz

 

Jméno: Email:

Hodnocení víkend

 

Turnaj Prostějov
Nominace: Ulrich, Boček, Kabongo, Michl, Lisý, Molodcii, Kadlec, Nguyen, Vydra

V sobotu jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje, který byl velmi dobře obsazen. Hrálo se 1x18min, což je dostatečný prostor k tomu, ukázat co na hřišti dovedeme. Kluci si rozdělili tým na dvě čtveřice, ve kterých si pak ještě určili dvojice a šli jsme na to.
V prvním utkání proti Olomouci jsme začali zbytečně nervózně a prohrávali 0:1, rychle jsme ale otočili na 4:1 a soupeř už stihl jen snížit na konečných 4:2. V dalším utkání jsme porazili Znojmo 4:1, když jsme tentokrát měli velmi dobrý začátek a brzy vedli už 3:0. Proti Trenčínu velmi špatný a ospalý začátek bezu pohybu. V páté minutě to bylo 0:3 a vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že to bude bezesporu nejkrásnější zápas celého turnaje. Po snížení na 1:3 se kluci probudili k obrovskému náporu a zápas otočili na 4:3. Hrálo se nahoru dolů, my jsme byli od stavu 1:3 lepším týmem, měli dostatek šancí, ale soupeř přesto znovu otočil na 4:5. My jsme pak ještě ve strhujícím závěru vyrovnali na konečných 5:5. Další zápas s Brnem byl z naší strany pomalejší, bylo vidět, že nás Trenčín stál hodně sil, ale i tak jsme soupeře porazili 2:1, když jsme inkasovali až několik vteřin před koncem, z rohového kopu, kdy byla naše koncentrace už na bodu mrazu. Po obědové pauze jsme jednoznačně přehráli Senici  7:1 a čekalo nás poslední utkání proti Prostějovu, který dosud všechna utkání vyhrál a my jsme museli zvítězit, pokud jsme chtěli celý turnaj vyhrát. A kluci opravdu chtěli. Prostějov, který dal v průměru 5 branek na zápas, se proti nám prosadil gólově jen jednou z trestného kopu, kluci byli na hřišti ve všem lepší, soupeři nedali šanci a vyhráli jasně 6:1.
První místo v tomto mezinárodním obsazení a navíc bez jediné prohry je velkým úspěchem kluků. Na hřišti nebyl jediný soupeř, který by nás přehrál. My jsme byli aktivní a téměř všichni kluci podali na hřišti velmi dobré výkony. Někteří z nich pro nás byli i velmi příjemným překvapením. Nenašel se nikdo, komu by turnaj vyloženě nevyšel. Takž kluci jen tak dál v novém roce!
Nejlepším střelcem turnaje se po penaltovém rozstřelu stal Paťas, který hned v prvním kole porazil Kryštofa. Nejlepším brankářem byl zcela zaslouženě vyhlášen Fík.

 

Turnaj JFK- Cup
Nominace: Kořán, Mareš Š., Mareš D., Kaštánek, Beránek, Alijagič, Zentrich


Již v pátek, 10.1., jsme odjeli na první a hned zahraniční turnaj v novém roce, do německého Riede. Po příjezdu se kluci ubytovali v tamní školce a všichni jsme se mohli těšit na pět sobotních duelů se soupeři zvučných jmen.
Hned v prvním zápase jsme se střetli s pozdějším postupujícím, Schalke 04. Kluci začali nervózně a po první neproměněné šanci přišla série osobních chyb, včetně vlastní branky, která nás stála výsledek 0:3. Ten však zcela neodpovídal průběhu utkání, ve kterém jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Proto jsme kluky, po zápase v kabině, chtěli spíše psychicky podpořit a tak jsme vypíchli pouze několik osobních a základních nedostatků, ze kterých pramenily obdržené branky. Jinak jsme kluky za předvedenou hru vesměs pochválili. V dalším utkání již naše hra přinesla i výsledkovou odezvu, když jsme nejslabšímu soupeři ze skupiny AS Hachetal, dokázali nastřílet nejvíce branek, ze všech týmů ze skupiny, 9:1. V posledních dvou utkáních ve skupině nás čekali postupně MSV Duisburg a VfL Wolfsburg. Na oba soupeře kluci od úvodu utkání viditelně zatlačili, nepustili je do výraznějších ohrožení branky a nakonec oba shodně přehráli přesvědčivým skóre 4:0. Po 3 vítězstvích a jedné porážce jsme se nakonec stali vítězem skupiny a zaslouženě jsme postoupili do „mistrovské“ skupiny o 1.-8. místo. V této skupině nás čekal druhý ze skupiny B – Bayer 04 Leverkusen. Vítěz skupiny C – Borussia Dortmund a druhý ze skupiny D – RB Leipzig. První utkání skupiny jsme odehráli ještě v sobotu s naším semifinalistou z Gilchingu, Bayerem. Toto utkání přineslo možná nejhezčí podívanou ze všech na turnaji, kdy diváci mohli vidět festival zahozených vyložených šanci na obou stranách. V úvodu a v závěru utkání na hřišti dominovala Sparta. Kluci se dostali na dostřel soupeřovy branky především po krásných individuálních akcích, kdy se ani jeden ze čtyř kluků na hřišti nebál soupeři udělat kličku v situaci 1vs1 a z toho jsme v utkání hodně těžili. Nastřelili jsme 2x tyč a 25 vteřin před koncem po krásné střele břevno. Vyspělý soupeř nás dokázal výrazněji zatlačit zhruba v prostřední třetině utkání, kdy David společně s obránci zachraňovali před brankou i na brankové čáře jindy už téměř jisté branky. Utkání přineslo velkou fotbalovou kvalitu doplněnou krásnými individuálními dovednostmi a kombinacemi na obou stranách a oba týmy zaslouží pochvalu.
Prvním nedělním soupeřem byl RB Leipzig. Od prvních minut jsme byli jasně lepším týmem, naši kluci se dostali několikrát na dostřel branky a do několika velkých závarů před soupeřovou brankou, bohužel jsme doplatili na naše horší proměňovaní výrazných brankových příležitostí a v závěru utkání nás to mohlo mrzet. Jedinou naši branku vstřelil až po nádherné individuální akci Dan. V závěru utkání jsme hloupě inkasovali a konečný výsledek 1:1, byl pro nás vzhledem k hernímu projevu zklamáním. K postupu do první „čtyřky“ nás tak čekal úkol porazit Dortmund. Zápas jsme začali velice aktivně a hned v první minutě jsme mohli jít do vedení po úniku po pravé straně hřiště. Pak se hra vyrovnala a soupeř z ničeho nic udeřil po odraženém míči krásnou střelou na zadní tyč. Bohužel jsme inkasovali ještě jednou a i přesto, že jsme v posledních 4-5 minutách byli vyrovnaným soupeřem a místy i lepším týmem na hřišti jsme zápas výsledkově nezvládli. Za předvedenou hru však kluci zasloužili pochvalu.
Čekal nás tedy poslední zápas turnaje o celkové 5. místo s Hannoverem 96. Kluci v posledním utkání na soupeře opět vletěli a po celý zápas byli jasně lepším týmem na hřišti. Konečný výsledek 2:0 byl k soupeři ještě minimálně o 2-3 branky shovívavější. 
Kluci zaslouží za celý turnaj velkou pochvalu a konečné 5. místo je pro český tým velkým úspěchem vzhledem minulým výsledkům českých týmů na tomto turnaji.
Kluky jsme již v kabině pochválili především za odvahu při snaze přejít přes soupeře 1vs1 v jakémkoli utkání, což nás po celý turnaj výrazně zdobilo. Nejvíce nás trápila především zbrklá koncovka v utkáních s nejlepšími týmy turnaje, kdy ve stejných situacích týmy z první „čtyřky“ díky jejich přesnosti, preciznosti, zdravé agresivitě a důrazu dokáží skórovat.

Děkujeme rodičům, kteří nás po celý turnaj podporovali.