E-mail: vais@italinox.cz

Jméno: Email:

Hodnocení Opočno

Nominace: Kořán, Ulrich, Boček, Alijagič, Kabongo, Kadlec, Kaštánek, Petržilka, Mareš Š., Beránek, Razetto

Turnaj v Opočně, na výborně připravené přírodní trávě, jsme jednoznačně ovládli a zaslouženě si odvezli 1.místo.

Organizačně došlo v turnaji k několika změnám, z důvodu odhlášení některých týmů na poslední chvíli. Snížil se počet účastníků, ale zároveň navýšila hrací doba, takže každý tým odehrál přibližně 125min.

Skupinu jsme začali vysokou výhrou nad Teplýšovicemi 8:0, ale především ve druhém poločase jsme si měli daleko lépe poradit v útočné fázi hry, být aktivnější a hlavně proměňovat vyložené šance proti úporně bránícímu soupeři. Druhé utkání proti domácímu Opočnu jsme z hlediska šancí zvládli mnohem lépe a výsledkem byla nejvyšší výhra v turnaji- 14:0. Před závěrečným zápasem ve skupině jsme měli společně se Sigmou Olomouc naprosto shodné skóre i počet bodů a tak o prvním místě ve skupině rozhodl až vzájemný zápas a v něm jsme opět přesvědčivě zvítězili 5:0.

Semifinálové utkání proti Pardubicím jsme po dlouhé poobědové pauze začali zbytečně nervózně a dlouho vedli jen 1:0. I když jsme celé utkání měli pod kontrolou, podařilo se nám vstřelit další branky až v závěru zápasu- 3:0.

Ve finále jsme se opět střetli se Sigmou Olomouc. Náš nápor nejprve vedl k několika neproměněných šancím, ale během prvního poločasu jsme se dostali do zaslouženého dvougólového vedení, které se sice Sigmě v poslední minutě první půle podařilo snížit po rohovém kopu a našem nedůrazném bránění, ale my jsme vzápětí již v nastaveném čase opět odskočili na 3:1. Ve druhém poločase pak, i přes několik velkých šancí, padlo po jedné brance na obou stranách. Konečný výsledek finále tedy Sparta- Olomouc 4:2.

Kluci zaslouží pochvalu za to, jak celkově turnaj zvládli. Protože jsme si dali od začátku jednoznačný cíl, kterým bylo vítězství v turnaji, podpořené kvalitním výkonem na hřišti. Všichni kluci si mohli vyzkoušet své dovednosti na různých postech a do hry se aktivně zapojili i brankáři. Ve všech utkáních jsme dominovali a za dlouhých 125minut hry inkasovali pouze dvě branky v závěrečném, finálovém zápase. Oproti tomu jsme nastříleli v 5 utkáních přes 30 branek, což je více než 6 vstřelených branek na zápas.

Naši kluci se neztratili ani v dovednostních soutěžích. Nominaci do slalomové soutěže si "vystříhal" Šimon Mareš, do střelecké pak Dan Kaštánek a oběma se podařilo skončit "na bedně".

Závěrem chceme určitě poděkovat rodičům- fanouškům, kteří nás opět přijeli v hojné míře podpořit, stejně jako minulý týden v Budapešti a vytvořili pěknou fotbalovou kulisu, která naše hráče nuestále hnala do útoku.