Přejdi do sekce : K klubové A tým M mládež U16 Ž ženy E E-shop

AC Sparta Praha ročník 2003

Zobrazit celý seznam

Mgr. Jan Kopáňko

hlavní trenér ročníku 2003
Tel.: +420 777 690 925
E-mail: koprs@seznam.cz
             kopanko@sparta.cz

 

Michal Hladík

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 605 227 129
E-mail: mysak.hladik@seznam.cz

 

Martin Vais

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 602 539 519
E-mail: vais@italinox.cz

 

Jméno: Email:

Hodnocení Ondrášovka Cup

Ondrášovka Cup- neoficiální mistrovství republiky U11

Fotbalový maratón turnaje, který měl sloužit jako střetnutí těch nejlepších týmů v republice, včetně hosta ze Slovenska, v kategorii U11 a byl pod záštitou FAČR ale i sportovního ředitele AC Sparta Praha, Ing. Jaroslava Hřebíka, jsme odstartovali zápasy v základní skupině B v sobotu 24.května v 8hod ráno vítězstvím nad Jihlavou 5:0.
Po tomto utkání následovalo ještě jedenáct dalších. My jsme v devíti z nich zvítězili (Liberec 1:0, Jablonec 4:1, Dukla Praha 4:1, Slovácko 4:1, Baník Ostrava 2:0, Baník Sokolov 1:0, 1.FK Příbram 6:1, Hlinsko 6:0 a Sigma Olomouc 3:1). Jednoznačně nejpovedenější zápas jsme sehráli s týmem Olomouce, kde jsme i přes úvodní inkasovanou branku měli po celé utkání převahu a zaslouženě výsledek otočili. Body jsme ztratili pouze ve dvou zápasech.
Nejprve nešťastně proti Hradci Králové, který se jen velmi těžko dostával ze své poloviny, odolával i v těch nejvyloženějších šancích, kdy hráči skákali do střel na brankové čáře. Po ojedinělém útoku však přišel faul v našem pokutovém území a Hradec proměněnou penaltou získal tři body. Druhá prohra přišla klasicky po obědě, tentokrát se Žilinou. Soupeř na nás v úvodu vlétl a ve třetí minutě, po třech šancích, vedl 3:0. My jsme do té doby jen koukali, jak kolem nás běhá nabuzený žlutozelený roj. Šanci na zvrat v utkání jsme neměli a zaslouženě nakonec prohráli 0:4.
I přes tato klopýtnutí jsme do „Zlaté“ skupiny postupovali z 1.místa s nejvyšším počtem získaných bodů a vstřelených branek ze všech 26 týmů.
Ze hřiště jsme odcházeli po půl deváté večer a v neděli v 8hod ráno už na nás čekaly Teplice jako jeden ze sedmi postupujících týmů základní skupiny A. Teplice jsme tedy na úvod porazili 6:0 a dále ještě zvítězili s Brnem (1:0), Mladou Boleslaví (3:0), Táborskem (3:1) a Bohemians 1905 (1:0). Stejně jako v sobotu i v neděli jsme dvakrát prohráli. Nejprve se Slavií, která byla 100% efektivní a z jediné šance dokázala vstřelit jedinou branku utkání (0:1). Nebylo nám nic platné, že jsme soupeře celý zápas přehrávali, když jsme vyšli střelecky naprázdno. Kluky jsme však za výkon i přes prohru pochválili. Jedinou kaňkou na utkání byl zřejmě už tradiční a nesmyslný zkrat hráče soupeře, který v nepřerušené hře a bez míče, o který ho jednoduše obral Deny,  právě Denyho doslova sestřelil zezadu tak, že pro něj celý turnaj skončil a musel odjet na vyšetření do nemocnice, které naštěstí nic vážného neprokázalo. Druhá prohra s Prostějovem (1:2) se nesla v podobném duchu, soupeř dvakrát zahrozil a dvakrát skóroval. Co zákrok to tvrdý faul, na což v závěru doplatil Viki, který taktéž po jednom z mnoha ostrých střetů nedohrál pro zranění.
Před semifinále jsme tedy přišli o dva hráče a po dvoudenním maratónu, kdy jsme celkem odehráli 19 zápasů, jsme šli již docela fyzicky unaveni do bojů o medaile.
Do semifinále jsme postoupili z druhého místa a v odvetě zápasu základní skupiny nás čekal dosud třetí Hradec, typický svou fyzicky náročnou hrou. Tentokrát jsme se z těsné, ale zasloužené výhry 1:0 radovali my a mohli si tak vychutnat penaltový rozstřel druhého semifinále mezi Olomoucí a Žilinou. Ten rozhodl o tom, že proti nám bude stát ve finále MŠK Žilina, tedy soupeř, který nás v sobotu zle vytrestal. My jsme se tedy mohli těšit na další odvetu ze skupinových bojů.
Finále začalo naší herní převahou, ale první se z branky radoval slovenský tým. Přesto jsme v naší aktivní hře neustávali a věřili, že ještě zvládneme obrat. Což se nakonec povedlo a po výborném výkonu a finálovém vítězství 3:1 jsme mohli zvednout nad hlavy mistrovskou trofej pro nejlepší tým v kategorii U11.

Kluci zaslouží obrovskou pochvalu za to, jak dokázali tento náročný turnaj zvládnout. Vítězství bylo jakýmsi završením naší dvouleté práce a naši hráči svou kvalitou jednoznačně prokázali suverénnost v kategorii starší přípravky. Nicméně nás čekají ještě poslední tři kvalitní turnaje, na které je třeba se pořádně připravit.  

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Kryštof.

Pořadí:

1AC Sparta Praha

2MŠK Žilina

3FC Hradec Králové

4SK Sigma Olomouc

51. SK Prostějov

6Bohemians 1905

7SK Slavia Praha

8FK Mladá Boleslav

9FC Zbrojovka Brno

10SK Junior Teplice

11FK Baumit Jablonec

12FC MAS Táborsko

131. FC Slovácko

14 FK Příbram

15FK Dukla Praha

16FC Slovan Liberec

17FC Baník Ostrava

18FC Viktroria Plzeň

19FK Baník Sokolov

20SK Dynamo České Budějovice

21FC Tempo Praha

22SK Benešov

23MFK Frýdek Místek

24FK Ústí nad Labem

25FC Hlinsko

26FC Vysočina Jihlava