Přejdi do sekce : K klubové A tým M mládež U16 Ž ženy E E-shop

AC Sparta Praha ročník 2003

Zobrazit celý seznam

Mgr. Jan Kopáňko

hlavní trenér ročníku 2003
Tel.: +420 777 690 925
E-mail: koprs@seznam.cz
             kopanko@sparta.cz

 

Michal Hladík

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 605 227 129
E-mail: mysak.hladik@seznam.cz

 

Martin Vais

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 602 539 519
E-mail: vais@italinox.cz

 

Jméno: Email:

Hodnocení Fair Play Cup

V sobotu jsme odehráli mezinárodní turnaj v Edenu. Tato akce se hodnotí velmi rozporuplně. Z hlediska umístění je 5.místo jednoznačným neúspěchem. I vzhledem k tomu, že se do bojů o medaile dostaly týmy, které ve skupině nebo i v semifinále prohrály rozdílem několika tříd, tedy kromě Rapidu Vídeň, který svou skupinu vyrhál jednoznačně.
Co se herního projevu týče, můžeme naše výkony rozdělit na dvě části. Ta první a mnohem pozitivnější byla, že pokud si kluci dali říct a předvedli výkony, které odpovídají jejich možnostem, neměli jsme na hřišti konkurenci. O tom také svědčí výsledky proti nejlepším týmům republiky: Hradec Králové 11:1, Slavia 11:3. V těchto zápasech kluci na hřišti dominovali a soupeři se nedostali k ničemu. Hradec byl pod tlakem od úvodního do závěrečného hvizdu. Slavii jsme zaskočili v úvodu, pak jsme polevili s vědomím pětibrankového náskoku a Slavia měla pár nebezpečných akcí, které dokázala proměnit, ale v souhrnu byla obě tato utkání jednozančně v naší režii.
Na druhou stranu první utkání proti jednoznačně nejslabšímu týmu turnaje jsme herně nezvládli- Gyor 4:4. Po hrubých chybách v obraně jsme lacino inkasovali a vždy dotahovali náskok soupeře. Neustále jsme byli daleko od hráčů, prali se se soupeřem u mantinelů, místo toho, abychom ho individuálně i kombinačně přehráli. Přesto jsme nakonec měli mnohem více šancí, ale se střeleckou efektivitou jsme na tom byli hodně mizerně. Špatné a zbrklé bylo i řešení některých situací, kdy jsme se ideálně dostali středem hřiště na dostřel branky, ale místo toho přihráváme do rohu spoluhráči nebo špatně řešímě situace na brankáře, kdy jsme nebyli schopni ani trefit branku. Tato bodová ztráta hned v úvodním zápase nám pak nakonec chyběla k postupu. 
Proti Norimberku jsme tedy nastoupili s vědomím, že musíme utkání zvládnout a pokud bychom hráli s takovým nasazením a chutí jako proti Hradci, musíme soupeře přehrát. Věděli jsme, že jsou fotbalovější a mají lépe zvládnutý pohyb po hřišti, než soupeři před nimi a i proto jsme šli do zápasu s tím, že musíme odvést maximální nasazení a nenechat soupeři jediný kousíček místa na hřišti. Opak byl bohužel pravdou a my jsme doslova proflákali prvních 11minut, kdy jsme neplnili nic z toho, co jsme si řekli v kabině. Když k tomu přidáme lacině inkasované branky, bylo na ukazateli ve 12.minutě hrozivé skóre 0:4. Od této minuty jsme ale soupeře nepustili z vlastní poloviny, vytvářeli si šance za šancí, dokázali snížit na rozdíl jediné branky a k postupu by nám stačila i remíza. Ale opět jsme zahodili i ty nejvyloženější příležitostí v podobě samostatných nájezdů, které jindy s lehkostí proměníme. Do toho navíc soupeř zkušeně zdržoval a když pak odkopem z vlastní poloviny hříště přehodil Filipa, bylo o naší porážce a nepostupu ze skupiny rozhodnuto- 3:5.
V utkání se Žilinou nám stačil jen průměrný výkon k jasnému vítězství 9:2, které nás posunulo do hry o 5.místo proti již zmiňované Slavii.

Po dvou vynikajících úspěších v zahraničí skončilo tentokrát naše vystoupení 5.místem. Co se však herní konfrontace týče, dovolím si říci, že jsme ani v jednom utkání nebyli horší a naše individuální kvality byly na hodně vysoké úrovni. Škoda jen již zmiňovaného výpadku proti Norimberku, který nás připravil o boj o medaile, kam se dostaly kvalitativně horší týmy, než jsme byli my.
I přes zklamání z umístění kluci zaslouží pochvalu za herní projev v již zmiňovaných zápasech, které skončily až překvapivě drtivou porážkou soupeřů, kdy byla kvalita hry a dovedností jednoznačně na naší straně,