Jméno: Email:

Hodnocení E.ON Junior Cup

E.ON Junior Cup- Velké finále
Nominance: Kořán, Ulrich, Alijagič, Beránek, Boček, Kabongo, Kaštánek, Mareš Dominik, Mareš Šimon, Petržilka, Razetto, Rubín, Vydra, Zentrich.

O víkendu jsme se zúčastnili jednoho z největších mezinárodních turnajů v České republice, jehož patronem byla letos mimo jiné i sparťanská ikona Patrik Bergr. Pořadatelským městem byla Polná u Jihlavy. Čtyřiadvacet týmů (z toho 16 vítězů regionálních kol) bylo rozlosováno do 4 skupin. Z nich postupovali vždy 3 nejlepší týmy do čtvrtfinálových skupin a dále pak dva nejlepší týmy do semifinále. Hrálo se systémem 5+1 na dvou hřištích souběžně. Hrací doba ve skupinách byla 1x12minut.
Náš tým, AC Sparta Praha, narazil v základní skupině na Jihlavu, Polnou(divoká karta pořadatelský tým), Jindřichův Hradec, MAS Táborsko a rumunskou Tampu Brašov. Kluci si vedli velmi dobře, všechny soupeře přehrávali a skupinu vyhráli bez ztráty jediného bodu, při jednoznačném skóre 52:7.
Ve čtvrtfinálové skupině jsme si vedli stejně dobře: porazili Spartu Brno 12:3, Slavii Praha 2:1 a FC Hradec Králové 6:4. Vítězství nad Hradcem nám zajistilo první příčku a pomohlo Slavii k postupu do semifinále.
V semifinále nás čekala Boleslav, která ve své skupině skončila za Sigmou Olomouc a překvapivě před AS Trenčín.  Na rozdíl od základní a čtvrtfinálové skupiny, kde se hrálo 12minut se semifinálové utkání a zápas o 1.místo hrály 2x15minut. Toho jsme dokázali naplno využít a Mladou Boleslav porazili vysoko 17:3.
Ve finále nás pak opět čekal tým Slavie, který ve druhém semifinále porazil Sigmu Olomouc. Našeho odvěkého rivala jsme stejně jako ve čtvrtfinálové skupině přehrávali po většinu utkání. Soupeř se sice v úvodu dostal do rychlého tříbrankového vedení, když na jednom hřišti vstřelil gól po odraženém přímém kopu a na druhém po dvou rychlých protiútocích, ale my jsme ještě do poločasu otočili na 5:3 a nakonec zvítězili v úžasné atmosféře bouřícího obecenstva jednoznačně 8:4, přičemž jsme ve druhém poločase dominovali a zahodili ještě velké množství vyložených šancí, které jsme si vypracovali po krásných fotbalových akcích.
Vítězství v tomto turnaji si velice ceníme. Kluci hráli velmi dobře, ve všech utkáních jednoznačně dominovali ve fotbalových dovednostech, ukázali spoustu krásných akcí a vstřelili nejvíce branek ze všech týmů. I na velmi těžkém terénu, kdy bylo v sobotu hřiště pod vodou, jsme se neustále snažili řešit vše fotbalově, za což jsme byli často odměněni potleskem diváků. Kromě prvního místa v turnaji jsme posbírali i dvě individuální ceny, které získal Patrik Vydra. Cenu za nejlepšího hráče turnaje a také za nejlepšího střelce (20 branek) turnaje.
Kluci si za vítězství v turnaji odvezli kromě medailí a krásného putovního poháru také pěkné věcné ceny a především poukaz na velký mezinárodní halový turnaj v německém Gilchingu, který se koná ve druhé polovině listopadu. Tam s námi pojede i poražený finalista turnaje, SK Slavia Praha.