Přejdi do sekce : K klubové A tým M mládež U16 Ž ženy E E-shop

AC Sparta Praha ročník 2003

Zobrazit celý seznam

Mgr. Jan Kopáňko

hlavní trenér ročníku 2003
Tel.: +420 777 690 925
E-mail: koprs@seznam.cz
             kopanko@sparta.cz

 

Michal Hladík

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 605 227 129
E-mail: mysak.hladik@seznam.cz

 

Martin Vais

asistent trenéra ročníku 2003
Tel.: +420 602 539 519
E-mail: vais@italinox.cz

 

Jméno: Email:

Hodnocení Budapešť

TURNAJ BUDAPEŠŤ 

Nominace: Ulrich, Alijagič, Beránek, Boček, Kaštánek, Kabongo, Mareš Dominik, Mareš Šimon, Petržilka, Razetto, Rubín, Vydra

Po návratu ze soustředění nás čekala ostrá turnajová zkouška v Budapešti. Akce pořádaná pro hráče ročníku 2002 (+1 hráč ročník 2001) měla tradičně velmi kvalitní klubové obsazení. My jediní jsme, stejně jako loni, dostali výjimku a mohli se zúčastnit s ročníkem 2003 a jedním hráčem 2004.

V základní skupině jsme se nejprve utkali s BATE Borisov, pozdějším finalistou. Ačkoliv jsme byli po celé utkání lepším a hlavně mnohem fotbalovějším týmem, konečný výsledek vyzněl v náš neprospěch- 1:2. Důvody prohry byly jednoduché. Velké množství zahozených šancí a dvě hrubé chyby v obraně, ze kterých vyplynuly jediné dvě šance soupeře, které  100% využil. Začali jsme tedy prohrou, ale velmi povzbudivým výkonem.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti anglickému Fulhamu (konečné 3. místo na turnaji) a začali tradičně- ve 30 vteřině jsme neproměnili samostatný nájezd. Pak se hra vyrovnala, šance byly na obou stranách, takže zasloužená remíza 0:0.

Třetí a poslední utkání v základní skupině jsme i přes dvě laciné branky zvládli, přehráli domácí FC Budapešť 3:2 a postoupili ze třetího místa do další skupiny, kde náš čekaly rakouské týmy Sturm Graz, Rapid Wien a rumunská Tampa Brašov. V předposledním sobotním zápase jsme po zásluze porazili Sturm Graz 1:0. Závěrečné  sobotní utkání proti Rapidu už jsme však nezvládli především po fyzické stránce a velmi kvalitnímu týmu podlehli 0:2.

V neděli nás čekal poslední zápas skupiny o postup do čtvrtfinále. Proti Brašovu jsme začali dobře a brzy vedli 1:0, pak se ale naše aktivita vytratila a soupeř i díky nepřesnému rozhodčímu dokázal srovnat po hodně přísné penaltě za nastřelenou ruku. Vzápětí jsme se opět dostali do vedení, ale těsně před koncem zápasu dokázal soupeř vyrovnat na konečných 2:2 opět spornou brankou, inkasovanou z trestného kopu ve chvíli, kdy si Filip teprve stavěl zeď. I remíza nám zajistila postup
do čtvrtfinále, kde nás čekalo opět BATE.

Proti fyzicky velmi silnému soupeři, jehož hra opět spočívala v dlouhých nákopech, jsme se opět fotbalově prosazovali, ale nedařilo se nám skórovat. Naopak jsme jednou velmi špatně pozičně bránili situaci po autu soupeře a ten nás opět z jediné šance v zápase potrestal- 0:1. Z gólu jsme se brzy oklepali a opět zatlačili BATE před vlastní branku. Po několika velkých šancích se nám podařilo vyrovnat a mohli jsme vstřelit i vítězný gól. To se však nepodařilo a tak v utkání došlo k penaltám, ve kterých byl šťastnější soupeř. BATE nakonec v dalším utkání postoupilo opět na penalty do finále a v něm pro změnu na penalty prohrálo.

Utkání s Hradcem jsme začali velmi nesoustředěně a soupeř nás hned po zásluze potrestal. Nám se podařilo rychle vyrovnat, ale po další individuální chybě v obraně jsme opět prohrávali. Kluci však bojovali, vytvořili si několik slibných šancí a dokázali obrátit výsledek v náš prospěch. Pár vteřin před koncem jsme opět zbytečně inkasovali na 3:3 a tak došlo opět na penalty, ve kterých jsme byli tentokrát šťastnější především proto, že soupeř ani jednu svou penaltu neproměnil.

O konečně páté místo jsme se tak utkali s Brnem, jehož tým patří v ročníku 2002 k absolutní špičce. Určitě nejfotbalovější tým se spoustou výrazných individualit, se kterým jsme se dosud na turnaji utkali, nás přehrál a zaslouženě zvítězil 6:2. Měli jsme sice ještě několik velmi dobrých šancí, ale to brněnští taky a kluci už neměli dostatek sil na to, aby dokázali s tak kvalitním soupeřem držet krok.

Celkově šesté místo na turnaji hodnotíme jako výborný výsledek našeho týmu, i když ještě k lepšímu umístění nám tentokrát chybělo opravdu málo.

Moc nás těší, že jsme se dokázali v tak kvalitní mezinárodní konkurenci prosadit i proti soupeřům, kteří měli ve svém týmu hráče někdy až o 3 roky starší. Kluci předváděli výborné výkony, i když se samozřejmě někomu dařilo více a někomu méně ať už z důvodu zdravotní indispozice, či momentální fotbalové výkonnosti.

Kvalita soupeřů byla opravdu hodně vysoká . O to více si vážíme toho, že téměř ve všech utkáních jsme byli soupeřům minimálně vyrovnaným protivníkem, ať už to byl Fulham, který skončil třetí nebo BATE Borisov, celkově druhý tým turnaje.

Jediné dva týmy, které nás dokázaly přehrát, byli Rapid Vídeň a Zbrojovka Brno. Shodou okolností to byla dvě utkání vždy na konci hracího dne, kdy už toho měli naši hráči opravdu dost.

 

Kluci si zaslouží velkou pochvalu, protože si museli v každém zápase sáhnout na dno sil, aby se dokázali prosadit fotbalově a fyzicky obstát v těžkých soubojích. I proto si ceníme této herní zkušenosti daleko více, než konečného umístění.

JV