Jméno: Email:

Hodnocení Berlín

ACS- Hertha BSC Berlin ´03   4:7 (1:5)
ACS- Staaken ´02                   2:7 (1:2, 1:3, 0:2)

V sobotu jsme odehráli dvě náročná utkání v Berlíně. Takovou prověrku jsme již potřebovali jako sůl, protože při vší úctě k soupeřům, se kterými jsme se dosud potkali v žákovské lize, nás taková herní kvalita ještě na jaře neprověřila. Oba soupeři pojali zápasy velmi prestižně a nominovali pouze 9 hráčů, zatímco my jsme zápasy brali jako prověrku před blížícími se zahraničními turnaji a ověřili si, jak kluci v této konfrontaci obstojí.

V prvním utkání s Herthou jsme sice vstřelili vedoucí branku, ale celkově jsme poločas zaslouženě prohráli 1:5. Hertha byla herně lepší, po většinu času držela míč na kopačkách a nekompromisně trestala každou naší chybu. A těch bylo z naší strany zbytečně moc. My jsme se směrem dopředu prosazovali jen velmi těžko, protože jsme se snažili vše rychle hnát před branku soupeře, i když jsme byli v těžkých situacích.
Do druhého poločasu jsme překopali obě sedmičky, kladli klukům na srdce, aby se zbytečně nezbavovali míče a byli mnohem odvážnější směrem dopředu, především v situacích 1na1. Změny pak vedly k velkému hernímu zlepšení kluků. Důrazným a aktivním napadáním znemožňovali Herthě jejich kombinaci, získali spoustu míčů a velmi zlepšili držení míče. Díky tomu jsme si vypracovali slušný počet brankových příležitostí. Naprosto zaslouženě jsme pak druhý poločas vyhráli 3:2, ale co je důležitější, s předvedenou hrou jsme byli velmi spokojeni.

Ve druhém zápase nás odpoledne čekal sice neznámý, ale zato velmi těžký soupeř. Hráči Staakenu byli hodně fyzicky vyspělí a rychlí. Těmito vlastnostmi nahrazovali technické nedostatky. Naši kluci začali utkání velmi dobře, drželi míč, vytvořili si několik šancí a zaslouženě se dostali do vedení. Soupeř ale ještě v první třetině otočil na 1:2 a do konce utkání svůj náskok zvýšil z našeho pohledu na konečných 2:7. Kluci se snažili, dřeli, ale fotbalově nám to nešlo. A když už jsme se dostali do šance, naložili jsme s ní špatně. Postupem času se zřejmě projevila i únava z náročného cestování a tak už jsme nenašli sílu na zvrat v utkání.
Ale i takové zápasy potřebujeme k tomu, abychom si ověřili naši herní formu a charakter hráčů, protože ne vždy budeme mít ideální podmínky pro naše výkony.

Zápasy tak splnily účel, se kterým jsme do Německa jeli. Ověřili a více méně jsme si potvrdili kvalitu celého našeho týmu v mezinárodních zápasech, kdy každá chyba znamenala velké ohrožení naší branky, což se nám v domácích utkáních tak často nestává a kde i velké chyby dokážeme včas napravit, aniž bychom inkasovali.